Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
NET_BO 4K PRO WEBCAM View on Xvantage open_in_new |
CP47815 | Register free see stock | ||
|
LENOVO 4K PRO WEBCAM View on Xvantage open_in_new |
CN89787 | |||
|
4K Pro - Webcam - colour - 3840 x 2160 - 4K - audio - USB 3.0 - MJPEG, YUY2 - DC 5 V View on InTouch open_in_new |
11725729 | |||
|
*Non Cancellable/Non Returnable (NCNR)* LENOVO 4K PRO WEBCAM View on Webshop open_in_new |
4XC1Q25246 | |||
|
4K Pro - Webcam - colour - 3840 x 2160 - 4K - audio - USB 3.0 - MJPEG, YUY2 - DC 5 V |
W129159285 | |||
|
Wecm 8 Mp 1920 X 1080 |
4XC1Q25246 | |||
|
4K Pro Webcam |
553973 | |||
| Ingram Micro CS |
NET_BO 4K PRO WEBCAM |
CP47815 | |||
| Ingram Micro CS |
LENOVO 4K PRO WEBCAM |
CN89787 | |||
|
WEBCAM 3840x2160 4K PRO |
4XC1Q25246 | |||
|
4K Pro - Webcam - colour - 3840 x 2160 - 4K - audio - USB 3.0 - MJPEG, YUY2 - DC 5 V |
STD10225241 | |||
Related Products
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
Reasons To Buy

<p>Look Your Best in 4K</p>
Larger Sony STARVIS2 1/1.8"sensor adjusts brightness foroptimal image quality.
Smart Video Focus, Hands-Free
AI Auto Focus always keep you focus, even as you move.


Smart Exposure, Better Video
AI Auto Exposure adjusts settings for optimal lighting and clarity.
Superior Picture Qualityin Extreme Lighting
With HDR and low light adjustment.


<p>AI-Powered Face Tracking</p>
Keeps you centered in the frame automatically.
Adjust your FOV
Choose from 90°, 78°, or 65°.


AI Noise Cancellation
The directional mic with AI Deep Neural Network (DNN)filters out unwanted sounds for clear, focused audio.
<p>Certified for<br/>Microsoft Teams</p>
Compatible with leading UC platforms.


Privacy You Can Control
A magnetic shutter provides added security.
Tailor Your Experience
Customize device settings with LADM <br>(Lenovo Accessories and Display Manager) software.


Enjoy Effortless Setup
Simply connect to your laptop, monitor,or tripod for instant use with no hassle.
Specifications
| Video | |
|---|---|
| Video formats supported | YUY2 |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Megapixel (approx.) | 8 MP |
| Still image | |
| Auto focus | Yes |
| Camera | |
| Interface | USB-C |
| Zoom capability | Yes |
| Mounting type | Clip/Stand |
| Product colour | Black |
| Built-in microphone | Yes |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Certificates | |
| Certification | CE for EU/EFTA FCC and ICES for North America CB (62368 -1) KCC for South Korea BSMI for TW VCCI for Japan BIS for India |
| Performance | |
| Camera HD type | 4K Ultra HD |
| Automatic light correction | Yes |
| Zoom capability | Yes |
| Video formats supported | YUY2 |
| Operating voltage | 5 V |
| Auto focus | Yes |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Megapixel (approx.) | 8 MP |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Privacy camera | Yes |
| Operating current | 0.9 A |
| Windows operating systems supported | Windows 11 |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90% |
| Design | |
| Number of microphones | 1 |
| Tripod mounting supported | Yes |
| Interface | USB-C |
| Mounting type | Clip/Stand |
| Product colour | Black |
| Certification | CE for EU/EFTA FCC and ICES for North America CB (62368 -1) KCC for South Korea BSMI for TW VCCI for Japan BIS for India |
| Cable length | 2 m |
| Built-in microphone | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 11 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 85 mm |
| Depth | 46 mm |
| Height | 43 mm |
| Weight | 115 g |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |
| Package width | 110 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 70 mm |
| Package depth | 110 mm |
| Package weight | 239 g |
| Quick installation guide | Yes |
| Packaging content | |
| Quick installation guide | Yes |
| Cables included | USB Type C |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| Tripod mounting supported | Yes |
| Package type | Box |
| Cable length | 2 m |
| Microphone | |
| Number of microphones | 1 |
| Built-in microphone | Yes |
| Other features | |
| Tripod mounting supported | Yes |