Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
NET_BO QHD WEBCAM View on Xvantage open_in_new |
CP47817 | Register free see stock | ||
|
LENOVO QHD WEBCAM View on Xvantage open_in_new |
CN89789 | |||
|
- Webcam - colour - 2560 x 1440 - 2K - audio - USB 2.0 - MJPEG, YUY2 - DC 5 V View on InTouch open_in_new |
11725728 | |||
|
QHD WEBCAM View on Webshop open_in_new |
4XC1Q25245 | |||
|
QHD WEBCAM |
4XC1Q25245 | |||
|
- Webcam - colour - 2560 x 1440 - 2K - audio - USB 2.0 - MJPEG, YUY2 - DC 5 V |
W129159284 | |||
|
Wecm 4 Mp 1920 X 1080 |
4XC1Q25245 | |||
|
QHD Webcam |
553972 | |||
|
QHD webcam |
4XC1Q25245 | |||
| Ingram Micro CS |
NET_BO QHD WEBCAM |
CP47817 | |||
| Ingram Micro CS |
LENOVO QHD WEBCAM |
CN89789 | |||
|
WEBCAM 2560x1440 2K |
4XC1Q25245 | |||
|
- Webcam - colour - 2560 x 1440 - 2K - audio - USB 2.0 - MJPEG, YUY2 - DC 5 V |
STD10225237 | |||
| Alternative Suppliers | |||||
|---|---|---|---|---|---|
|
EU Product - QHD webcam |
4XC1Q25245 | Register free see stock | ||
|
QHD WEBCAM |
CL4XC1Q25245 | |||
Related Products
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
Reasons To Buy

Crystal Clear Video with 2K Resolution
Delivering crisp, vibrant visuals ( 3.6 Megapixels) for every call.
Seamless Auto-FocusNo Hands Required
AI-driven focus ensures you're always sharp, even on the move.


Dynamic Exposure, Superior Video
AI Auto exposure optimizes lighting and clarity for the best visual experience.
Outstanding PictureQuality in Any Lighting
Featuring HDR and low-light enhancement.


<p>Smart Face Tracking with AI</p>
Ensures you're always centered in the shot without effort.
Certified for Microsoft Teams
Compatible with leading UC platforms.


Selectable FOV for Your Ideal Angle
Choose from 90°, 78°, or 65°.
AI Noise Cancellation Reduction
The directional mic with AI Deep Neutral Network ( DNN ) filter out unwanted background sounds.


Control Your Privacy
Safeguard your privacy with the integrated built-in shutter.
<p>Tailor Your Experience</p>
Customize device settings with LADM(Lenovo Accessories and Display Manager) software.


Effortless Setup in Seconds
Easily connect to your laptop, monitor<br>or tripod for quick, hassle-free use.
Specifications
| Video | |
|---|---|
| Video formats supported | YUY2 |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Megapixel (approx.) | 4 MP |
| Still image | |
| Auto focus | Yes |
| Camera | |
| Interface | USB-C |
| Zoom capability | Yes |
| Mounting type | Clip/Stand |
| Product colour | Black |
| Built-in microphone | Yes |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Certificates | |
| Certification | CE for EU/EFTA FCC and ICES for North America CB (62368 -1) KCC for South Korea BSMI for TW VCCI for Japan BIS for India |
| Performance | |
| Camera HD type | Full HD |
| Automatic light correction | Yes |
| Zoom capability | Yes |
| Video formats supported | YUY2 |
| Operating voltage | 5 V |
| Auto focus | Yes |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Megapixel (approx.) | 4 MP |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Privacy camera | Yes |
| Operating current | 0.9 A |
| Windows operating systems supported | Windows 11 |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90% |
| Design | |
| Number of microphones | 1 |
| Tripod mounting supported | Yes |
| Interface | USB-C |
| Mounting type | Clip/Stand |
| Product colour | Black |
| Certification | CE for EU/EFTA FCC and ICES for North America CB (62368 -1) KCC for South Korea BSMI for TW VCCI for Japan BIS for India |
| Cable length | 1.5 m |
| Built-in microphone | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 11 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 80 mm |
| Depth | 45 mm |
| Height | 42 mm |
| Weight | 95 g |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |
| Package width | 110 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 70 mm |
| Package depth | 110 mm |
| Package weight | 203 g |
| Quick installation guide | Yes |
| Packaging content | |
| Quick installation guide | Yes |
| Cables included | USB Type C |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| Tripod mounting supported | Yes |
| Package type | Box |
| Cable length | 1.5 m |
| Microphone | |
| Number of microphones | 1 |
| Built-in microphone | Yes |
| Other features | |
| Tripod mounting supported | Yes |