Nobo Premium Plus Steel Magnetic Whiteboard 1200x900mm
- Brand: Nobo
- Category:
- SKU: 1915156
- EAN: 5028252608282
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £104.54 | ||
| Amazon | New | £108.50 | ||
| Amazon | New | £86.51 | ||
| Amazon | New | £119.84 | ||
| Amazon | New | £130.95 | ||
| Amazon | New | £76.13 | ||
| Amazon | New | £86.51 | ||
| Amazon | New | £189.49 | ||
| Amazon | New | £116.46 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Frame | Yes |
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Steel |
| Frame material | Aluminium |
| Installation type | Fixed |
| Working area | 1173 x 865 mm |
| Product colour | Aluminium, White |
| Number of boards | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 8.5 kg |
| Depth | 17 mm |
| Width | 1205 mm |
| Height | 897 mm |
| Technical details | |
| Frame | Yes |
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Steel |
| Frame material | Aluminium |
| Installation type | Fixed |
| Working area | 1173 x 865 mm |
| Product colour | Aluminium, White |
| Colour | |
| Product colour | Aluminium, White |
| Packaging content | |
| Pen tray included | Yes |
| Number of markers included | 1 |
| Marker included | Yes |