Nobo Basic Fixed bulletin board Red Felt
- Brand: Nobo
- Category:
- SKU: 1904066
- EAN: 5028252443098
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £42.81 | ||
| Amazon | New | £38.31 | ||
| Amazon | New | £38.31 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Frame | Yes |
| Type | Fixed bulletin board |
| Board size (W x D) | 900 x 600 mm |
| Frame material | Aluminium |
| Frame colour | Aluminium |
| Material | Felt |
| Product colour | Red |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 2.95 kg |
| Depth | 25 mm |
| Width | 1020 mm |
| Height | 610 mm |
| Technical details | |
| Frame | Yes |
| Type | Fixed bulletin board |
| Board size (W x D) | 900 x 600 mm |
| Frame material | Aluminium |
| Frame colour | Aluminium |
| Material | Felt |
| Product colour | Red |
| Colour | |
| Product colour | Red |