Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
PROFESSIONAL WIRELESS View on Xvantage open_in_new |
CS19862 | Register free see stock | ||
| Ingram Micro CS |
PROFESSIONAL WIRELESS |
CS19862 | |||
Related Products
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Lenovo V100q Intel Core i3 N-series i3-N305 16 GB DDR5-SDRAM 256 GB SSD Windows 11 Pro Mini PC BlackCategory: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
-
Category: All-in-One PCs/Workstations
Description
The Lenovo Professional Wireless Rechargeable Keyboard, its full-size keyboard sports scissor switches that create an elevated typing experience and improves your working efficiency with specialized Microsoft Copilot Key. Plus, its covers are made from eco-friendly 65% recycled material that protects the environment.
Specifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Keyboard key switch | Scissor key switch |
| Key pitch | 1.91 cm |
| Security algorithms | 128-bit AES |
| Island-style keyboard | Yes |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Recommended usage | Home/Office |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard number of keys | 104 |
| Hot keys | Yes |
| Windows keys | Yes |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | UK English |
| Connectivity technology | Wireless |
| Certification | CE CB BQB TUV Mark cTUVus FCC IC IDA WPC BIS SIRIM NTA SDOCo SDPPI NTC MIC AITI RCM NCC BSMI MSIP VCCI JRF SRRC ANRCETI ICASA MINCOM STA MoC UkrSEPRO ACI FAC TRA NTRA TRC MOC ICT INACOM NCC ANRT CERT CNC/AFTIC ANATEL SUBTEL IFETEL TUV NOM |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Keyboard keys operating life | 10 million characters |
| Copilot key | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Design | |
| Island-style keyboard | Yes |
| Product colour | Grey |
| Keyboard style | Straight |
| Backlight | No |
| Certification | CE CB BQB TUV Mark cTUVus FCC IC IDA WPC BIS SIRIM NTA SDOCo SDPPI NTC MIC AITI RCM NCC BSMI MSIP VCCI JRF SRRC ANRCETI ICASA MINCOM STA MoC UkrSEPRO ACI FAC TRA NTRA TRC MOC ICT INACOM NCC ANRT CERT CNC/AFTIC ANATEL SUBTEL IFETEL TUV NOM |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Technical details | |
| Product colour | Grey |
| Backlight | No |
| Windows keys | Yes |
| Rechargeable | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Connectivity technology | Wireless |
| Ergonomics | |
| Rechargeable | Yes |
| Receiver | |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Power | |
| Power source type | Battery |
| Battery technology | Lithium |
| Rechargeable | Yes |
| Battery capacity | 420 mAh |
| Battery recharge time | 2 h |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Battery | |
| Battery technology | Lithium |
| Battery capacity | 420 mAh |
| Mouse | |
| Mouse included | No |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 95% |
| Certificates | |
| Certification | CE CB BQB TUV Mark cTUVus FCC IC IDA WPC BIS SIRIM NTA SDOCo SDPPI NTC MIC AITI RCM NCC BSMI MSIP VCCI JRF SRRC ANRCETI ICASA MINCOM STA MoC UkrSEPRO ACI FAC TRA NTRA TRC MOC ICT INACOM NCC ANRT CERT CNC/AFTIC ANATEL SUBTEL IFETEL TUV NOM |
| Weight & dimensions | |
| Keyboard weight | 586 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 437.4 x 128.8 x 14.8 mm |
| Packaging data | |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver included | Yes |
| Package weight | 795 g |
| Package width | 495 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 42 mm |
| Package depth | 129 mm |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Warranty card | Yes |
| Packaging content | |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver included | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| AC adapter included | No |
| Warranty card | Yes |
| Other features | |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wireless |
| AC adapter included | No |