| Keyboard |
|---|
| Keyboard key switch | Plunger key switch |
| Key travel distance | 2 mm |
| Key pitch | 1.91 cm |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Recommended usage | Office |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard number of keys | 109 |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | UK English |
| Connectivity technology | Wireless |
| Certification | BQB, BQB QDID Purchase, SRRC, ANATEL, UKCA CE RED, EAC, UkrSEPRO, TCRA, RCM SDOC, BIS, WPC, TRC, ICASA, Maghreb, ECAS, ATT, CONATEL, URSEC, IFETEL, NOM-019 |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Device interface | Bluetooth |
| Keyboard keys operating life | 10 million characters |
| Ports & interfaces |
|---|
| Bluetooth version | 5.1 |
| Design |
|---|
| Product colour | White |
| Backlight | No |
| LED indicators | Yes |
| Certification | BQB, BQB QDID Purchase, SRRC, ANATEL, UKCA CE RED, EAC, UkrSEPRO, TCRA, RCM SDOC, BIS, WPC, TRC, ICASA, Maghreb, ECAS, ATT, CONATEL, URSEC, IFETEL, NOM-019 |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Technical details |
|---|
| Product colour | White |
| Backlight | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| LED indicators | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Ergonomics |
|---|
| LED indicators | Yes |
| Power |
|---|
| Power source type | Solar |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Mouse |
|---|
| Mouse included | No |
| System requirements |
|---|
| Mobile operating systems supported | Android, iOS, iPadOS |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Operational conditions |
|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Certificates |
|---|
| Certification | BQB, BQB QDID Purchase, SRRC, ANATEL, UKCA CE RED, EAC, UkrSEPRO, TCRA, RCM SDOC, BIS, WPC, TRC, ICASA, Maghreb, ECAS, ATT, CONATEL, URSEC, IFETEL, NOM-019 |
| Weight & dimensions |
|---|
| Keyboard weight | 650 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 420 x 12 x 151 mm |
| Packaging data |
|---|
| Package type | Box |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Packaging content |
|---|
| Number of products included | 1 pc(s) |
| AC adapter included | No |
| Other features |
|---|
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wireless |
| AC adapter included | No |