Lenovo 4X61P69962 graphics card NVIDIA RTX 2000 Ada 16 GB GDDR6
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 4X61P69962
- EAN: 0195892100201
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
NVIDIA RTX 2000 ADA 16GB MINI View on Xvantage |
CK52695 | |||
|
NVIDIA RTX - Graphics card - NVIDIA RTX 2000 Ada - 16 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 low profile - 4 x DisplayPort View on InTouch |
10312239 | |||
|
NVIDIA RTX 2000 ADA 16GB MINI-DP View on Webshop |
4X61P69962 | |||
|
NVIDIA RTX - Graphics card - NVIDIA RTX 2000 Ada - 16 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 low profile - 4 x DisplayPort |
W128924654 | |||
|
Grphics Crd Nvidi Rx 2000 |
4X61P69962 | |||
|
NVIDIA RTX 2000 Ada 16GB mini-DP*4 GDDR6 Graphics |
4X61P69962 | |||
|
RTX 2000 ADA 16GB DDR6 |
4X61P69962 | |||
| Ingram Micro CS |
NVIDIA RTX 2000 ADA 16GB MINI |
CK52695 | |||
|
NVIDIA RTX 2000 Ada - Graphics card - NVIDIA RTX 2000 Ada - 16 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 low profile |
STD10219126 |
Related Products
Description
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Graphics processor | RTX 2000 Ada |
| Memory | |
| Discrete graphics card memory | 16 GB |
| Memory bandwidth (max) | 224 GB/s |
| Graphics card memory type | GDDR6 |
| Ports & interfaces | |
| Mini DisplayPorts quantity | 4 |
| Interface type | PCI Express x8 4.0 |
| Performance | |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Design | |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Cooling type | Active |
| Product colour | Black |
| Certification | UL,FCC,BSMI,KC,VCCI,UKCA,CE,CB,RCM,Ukraine DOC,Morocco DOC |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Power | |
| Power consumption (max) | 70 W |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Technical details | |
| Cooling type | Active |
| Product colour | Black |
| Warranty period | 2 year(s) |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 500 g |
| Height | 69 mm |
| Depth | 13.7 mm |
| Length | 155.9 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 400 mm |
| Package height | 105 mm |
| Package depth | 185 mm |
| Package weight | 850 g |
| Certificates | |
| Certification | UL,FCC,BSMI,KC,VCCI,UKCA,CE,CB,RCM,Ukraine DOC,Morocco DOC |