Philips Accessory for Airfryer 3.2 and 4.2 L
- Brand: Philips
- Category:
- SKU: HD9926/00
- EAN: 8720389031892
Offer details
Related Products
Reasons To Buy

4 skewers to make special grilled recipes
Use these skewers to make vegetable or meat shashliks.
Grill plate accessory
Get perfectly grilled fish, meat and vegetables thanks to the grill plate and its unique pierced surface with typical ridges.


Unlock your home's true potential with HomeID
Find cooking and coffee inspiration with more than 500+ recipes and tips for your home.
Dishwasher safe for easy cleaning and storing
You can safely put the Airfryer grilling plate and skewers in your dishwasher, making them even easier to re-use!


Double-layer cooking
The grill accessory can be used as a double layer to increase the cookig capacity. Simply put your favourite foods like burger patties, vegetables, chicken drumsticks, and more above and below the grill plate to maximise your Airfryer's cooking space.
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Grill bottom & skewers |
| Brand compatibility | Philips |
| Material | Aluminium |
| Compatibility | NA110, NA120, NA210, NA211, NA210, NA211, NA320, NA321, NA322, HD9100, HD9200, HD9243, HD9244, HD9252, HD9255, HD9741, HD9742, HD9743, HD9745, HD9749 |
| Technical details | |
| Dangerous goods | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 160 mm |
| Depth | 178 mm |
| Height | 58 mm |
| Weight | 310 g |
| Packaging data | |
| Package width | 165 mm |
| Package depth | 185 mm |
| Package height | 67 mm |
| Package weight | 400 g |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |