Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Hot air fryer |
| Preset cooking programs | Yes |
| Low-fat frying technology | Rapid Air |
| Keep warm function | Yes |
| Temperature (min) | 40 °C |
| Temperature (max) | 200 °C |
| Capacity | 7 L |
| Fryer food capacity | 1.2 kg |
| Digital timer | Yes |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Timer duration | 60 min |
| Frying function | Yes |
| Baking function | Yes |
| Grilling | Yes |
| Roasting function | Yes |
| Number of programs | 6 |
| Heat-resistant | Yes |
| Design | |
| Construction type | Double |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Control type | Touch |
| On/off switch | Yes |
| Non-stick coating | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| Material | Plastic, Metal |
| Easy to clean | Yes |
| Cord storage | Yes |
| Cord length | 1 m |
| Cool wall housing | Yes |
| Cool touch handle(s) | Yes |
| Product colour | Black |
| Appliance placement | Stand-alone |
| Indication | |
| Built-in display | Yes |
| Display type | LED |
| Temperature-ready indicator | Yes |
| Power LED | Yes |
| Power | |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Auto power off | Yes |
| Power | 2450 W |
| Weight & dimensions | |
| Width | 295 mm |
| Depth | 437 mm |
| Height | 301 mm |
| Weight | 5.76 kg |
| Package width | 470 mm |
| Package depth | 330 mm |
| Package height | 335 mm |
| Package weight | 7.37 kg |
| Performance | |
| Product type | Hot air fryer |
| Preset cooking programs | Yes |
| Low-fat frying technology | Rapid Air |
| Country of origin | China |
| Keep warm function | Yes |
| Temperature (min) | 40 °C |
| Temperature (max) | 200 °C |
| Capacity | 7 L |
| Fryer food capacity | 1.2 kg |
| Digital timer | Yes |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Timer duration | 60 min |
| Frying function | Yes |
| Baking function | Yes |
| Grilling | Yes |
| Roasting function | Yes |
| Number of programs | 6 |
| Heat-resistant | Yes |
| Packaging data | |
| Package width | 470 mm |
| Package depth | 330 mm |
| Package height | 335 mm |
| Package weight | 7.37 kg |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Dangerous goods | No |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |