Nobo Impression Pro Mobile Steel Magnetic Whiteboard Easel
- Brand: Nobo
- Category:
- SKU: 1902386
- EAN: 5028252250177 0735899191637
Offer details
Trade Prices
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £278.90 | ||
| Amazon | New | £228.67 | ||
| Amazon | New | £228.67 | ||
| Amazon | New | £228.67 | ||
| Amazon | New | £228.67 | ||
| Amazon | New | £304.95 | ||
| Amazon | New | £320.27 | ||
| Amazon | New | £254.08 | ||
| Amazon | New | £228.67 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Blue, Silver, White |
| Board size (W x D) | 1000 x 700 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Orientation | Portrait |
| Castor wheels | Yes |
| Mounting type | Freestanding |
| Surface material | Steel |
| Adjustable hooks | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 824 mm |
| Package height | 185 mm |
| Package depth | 1160 mm |
| Height (min) | 162.5 cm |
| Height (max) | 195 cm |
| Weight | 11.3 kg |
| Package weight | 15 kg |
| Board size (W x D) | 1000 x 700 mm |
| Technical details | |
| Package width | 824 mm |
| Package height | 185 mm |
| Package depth | 1160 mm |
| Product colour | Blue, Silver, White |
| Height adjustment | Yes |
| Packaging data | |
| Package width | 824 mm |
| Package height | 185 mm |
| Package depth | 1160 mm |
| Package weight | 15 kg |
| Packaging content | |
| Pen included | Yes |