Lenovo 4XC0H00338 network card Internal Ethernet 1000 Mbit/s
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 4XC0H00338
- EAN: 0888965720917
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £107.52 |
Related Products
Description
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Internal | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Interface | Ethernet |
| Host interface | PCI Express |
| Connectivity technology | Wired |
| Bandwidth | |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Network | |
| Chipset | Intel® I210-T1 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Cabling technology | 10/100/1000BaseT(X) |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Technical details | |
| Compatible products | ThinkStation P500, P700, P900 |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Design | |
| Compatible products | ThinkStation P500, P700, P900 |
| Chipset | Intel® I210-T1 |
| Internal | Yes |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 25 - 85% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 67 mm |
| Depth | 121 mm |
| Height | 18 mm |
| Weight | 33 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Performance | |
| Compatible products | ThinkStation P500, P700, P900 |
| Other features | |
| Chipset | Intel® I210-T1 |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |