Kensington SP100 15.6'' Classic Roller
- Brand: Kensington
- Category:
- SKU: K62565EU
- EAN: 0585896625655 5028252054669 40 ...2054669 4016138702446 0085896625650 3700556074803 50085896625655more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
SP 15.4 CLASSIC ROLLER View on Webshop |
K62565EU | |||
|
Sp100 Roller |
K62565EU |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £89.90 | ||
| Amazon | New | £87.72 | ||
| Amazon | New | £96.81 |
Related Products
Description
Specifications
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| Width | 210 mm |
| Weight | 2.42 kg |
| Notebook compartment dimensions (W x D x H) | 390 x 320 x 40 mm |
| Height | 360 mm |
| Depth | 420 mm |
| Features | |
| Product main colour | Black |
| Case type | Trolley case |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Integrated compartment(s) | Yes |
| Number of front pockets | 1 |
| Material | Nylon |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| Front pocket | Yes |
| Brand compatibility | Any brand |
| Design | |
| Case type | Trolley case |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Integrated compartment(s) | Yes |
| Number of front pockets | 1 |
| Material | Nylon |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| Front pocket | Yes |
| Brand compatibility | Any brand |
| Technical details | |
| Material | Nylon |
| Case type | Trolley case |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Front pocket | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |