Kensington Contour 17'' Laptop Roller- Black
- Brand: Kensington
- Category:
- SKU: 62348
- EAN: 0085896623489 0858966234898 50 ...6234898 5054629068472 0641676240392 70085896623488 50085896623484 5053676758183 5051395436146 0763615768290 0803982756398more
Offer details
Trade Prices
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £98.66 | ||
| Amazon | New | £104.66 | ||
| Amazon | New | £89.55 |
Related Products
Description
Specifications
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 43.2 cm (17") |
| Width | 470 mm |
| Weight | 3.12 kg |
| Notebook compartment dimensions (W x D x H) | 410 x 290 x 40 mm |
| Height | 230 mm |
| Depth | 370 mm |
| Features | |
| Product main colour | Black |
| Case type | Trolley case |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Integrated compartment(s) | Yes |
| Linear mass density | 1680 D |
| Removable shoulder strap | Yes |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Compatibility | Laptops |
| Maximum screen size | 43.2 cm (17") |
| Front pocket | Yes |
| Brand compatibility | Any brand |
| Design | |
| Case type | Trolley case |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Integrated compartment(s) | Yes |
| Linear mass density | 1680 D |
| Removable shoulder strap | Yes |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Compatibility | Laptops |
| Maximum screen size | 43.2 cm (17") |
| Front pocket | Yes |
| Brand compatibility | Any brand |
| Technical details | |
| Material | Polyester |
| Shoulder strap | Yes |
| Compatibility | Laptops |
| Case type | Trolley case |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Front pocket | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |