Kensington 11” Universal Neoprene Sleeve
- Brand: Kensington
- Category:
- SKU: K62609WW
- EAN: 0085896626091 70085896626090 5 ...96626090 50085896626096 0809185798081 5054629864104 0805100132510 0804066554237 0809385648971 0808111671757 0807030478027 0801947272426 0791836736606 0809186254609 0858966260910more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
- Universal Sleeve 11/27.9cm - . |
K62609WW | |||
|
UNIVERSAL SLEEVE 11IN/27.9CM View on Xvantage |
6016103 | |||
|
K62609WW 11 Inch Soft Universal Sleeve |
32003J | |||
|
K62609WW 11 Inch Soft Universal Sleeve |
32003J | |||
|
Universal Sleeve 11"/27.9cm - K62609WW View on InTouch |
3206212 | |||
|
UNIVERSAL SLEEVE 11IN/27.9CM View on Webshop |
K62609WW | |||
|
Universl Sleeve 11" |
K62609WW | |||
|
Universal - hylster til not |
271459 | |||
| Ingram Micro CS |
UNIVERSAL SLEEVE 11IN/27.9CM |
6016103 | |||
|
Surface Pro Sleeve - 11"/27.9cm - Black |
K62609WW | |||
|
Universal - notebook sleeve |
STD10072817 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | 7312 hours ago | £18.72 | |
| Amazon | New | 7336 hours ago | £16.92 | |
| Amazon | New | 7312 hours ago | £27.99 | |
| Amazon | New | 7336 hours ago | £24.55 | |
| Amazon | New | 7312 hours ago | £19.02 | |
| Amazon | New | 7336 hours ago | £25.99 | |
| Amazon | New | 7336 hours ago | £18.99 | |
| Amazon | New | 7336 hours ago | £26.79 | |
| Amazon | New | 7336 hours ago | £24.00 | |
| Amazon | New | 7312 hours ago | £20.75 | |
| Amazon | New | 7312 hours ago | £19.02 | |
| Amazon | New | 7336 hours ago | £22.47 | |
| Amazon | New | 7312 hours ago | £18.65 | |
| Amazon | New | 7336 hours ago | £14.92 | |
| Amazon | New | 7312 hours ago | £19.02 | |
| Amazon | New | 7312 hours ago | £18.50 | |
| Amazon | New | £32.97 | ||
| Amazon | New | £34.56 |
Related Products
Reasons To Buy

Universal Fit
Comfortably holds a wide variety of Chromebooks and laptops up to 11.6 inches as well as the 11-inch MacBook Air® and 10-inch tablets
Reinforced Carry Handle
Allows you to easily transport your covered device while reducing the worry that it might get dropped and damaged


Interior Fleece Lining
Extremely soft fabric protects your device from scratches when you store your device in the sleeve or carry it from one destination to another
Exterior Storage Pocket
Perfect for carrying along peripheral accessories like a charging adapter, earbuds, wireless mouse or a mobile trackball that you rely on to maximize productivity from your device

Description
Specifications
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Features | |
| Product main colour | Black |
| Case type | Sleeve case |
| Compatibility | Ultrabooks; Tablets |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Brand compatibility | Universal |
| Design | |
| Case type | Sleeve case |
| Compatibility | Ultrabooks; Tablets |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Brand compatibility | Universal |
| Technical details | |
| Compatibility | Ultrabooks; Tablets |
| Case type | Sleeve case |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 121.4 cm |
| Pallet net weight | 114 kg |
| Products per pallet (EU) | 320 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 114 kg |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 121.4 cm |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 114 kg |