Kensington Contour 15.6'' Topload Case
- Brand: Kensington
- Category:
- SKU: 62220
- EAN: 0085896622208 5707119012409 07 ...9012409 0763615768238 7330381113604 0640206590310 50085896622203 0999992731583 5008589662201 0858966222086more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | 1959 hours ago | £98.89 | |
| Amazon | New | 1959 hours ago | £100.10 | |
| Amazon | New | 1959 hours ago | £98.89 |
Related Products
Description
Specifications
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| Width | 440 mm |
| Weight | 1.98 kg |
| Notebook compartment dimensions (W x D x H) | 360 x 260 x 40 mm |
| Height | 170 mm |
| Depth | 310 mm |
| Features | |
| Product main colour | Black |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Integrated compartment(s) | Yes |
| Linear mass density | 1680 D |
| Removable shoulder strap | Yes |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| Front pocket | Yes |
| Brand compatibility | Any brand |
| Design | |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Integrated compartment(s) | Yes |
| Linear mass density | 1680 D |
| Removable shoulder strap | Yes |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| Front pocket | Yes |
| Brand compatibility | Any brand |
| Technical details | |
| Material | Polyester |
| Shoulder strap | Yes |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Front pocket | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |