Kensington Contour™ Pro Laptop Case - 17"/43.2cm
- Brand: Kensington
- Category:
- SKU: 62340
- EAN: 0085896623403 7612392141785 50 ...2141785 50085896623408 0820294260917 5907176132946 0809385141847 7330381334474 5707119028882 0791836702014 0800011281067 0806792039286 0591516887679 0641438543396 0809185292145 0858966234034 4923123101644 0172302612691 0803982728548 0872182616412 0809098956066 5054533045378 0617407424867 0132018217610 0999994107249 0823019651847 7426900914996 0168141367007 0809302021245 5054484045373 0680808274225 0640206601986 5008589662348 5051395330406 0806291818573 0163120545568 0801593237978 0642125167017 0804993500970 0874511531007more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
"CONTOUR PRO 17""" View on Webshop |
62340 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £177.88 | ||
| Amazon | New | £141.15 | ||
| Amazon | New | £141.15 | ||
| Amazon | New | £177.88 |
Related Products
Description
Specifications
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 43.2 cm (17") |
| Width | 460 mm |
| Weight | 2.12 kg |
| Notebook compartment dimensions (W x D x H) | 360 x 270 x 40 mm |
| Height | 180 mm |
| Depth | 370 mm |
| Features | |
| Product main colour | Black |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Integrated compartment(s) | Yes |
| Removable shoulder strap | Yes |
| Tablet compartment | Yes |
| Quantity | 1 |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Maximum screen size | 43.2 cm (17") |
| Brand compatibility | Any brand |
| Design | |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Integrated compartment(s) | Yes |
| Removable shoulder strap | Yes |
| Tablet compartment | Yes |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Maximum screen size | 43.2 cm (17") |
| Brand compatibility | Any brand |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| Material | Polyester |
| Shoulder strap | Yes |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |