Kensington Contour 15.6'' Laptop Backpack- Black
- Brand: Kensington
- Category:
- SKU: 1500234
- EAN: 5028252168168 70085896622382 0 ...96622382 0528252168168 5028253168167 5054629063842 5054533088207 5052916482659 5054484088202more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
- Contour Backpack 16/40.6cm - Here's the protection you need for your notebook. Rugged yet comfortably lightweight- the Contour Backpack Laptop Case offers excellent computer protection with exceptional comfort. Its ergonomically designed side panels eff |
1500234 | |||
|
16IN CONTOUR LAPTOP BACKPACK View on Xvantage |
6011463 | |||
|
1500234 Contour 15.6 Inch Laptop Backpack- Black |
32302J | |||
|
1500234 Contour 15.6 Inch Laptop Backpack- Black |
32302J | |||
|
CONTOUR BACKPACK View on Webshop |
1500234 | |||
|
Conour ckPck 16", lck |
1500234 | |||
|
Contour Backpack - rygsæk t |
274438 | |||
| Ingram Micro CS |
16IN CONTOUR LAPTOP BACKPACK |
6011463 | |||
|
Contour Backpack |
1500234 | |||
|
Contour Backpack - notebook carrying backpack |
STD10072547 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £145.58 | ||
| Rapid Online - Rapid Electronics Ltd. | Kensington 1500234 Contour Laptop Backpack 16 inch Black | New | £106.10 |
Related Products
Description
Specifications
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 40.6 cm (16") |
| Width | 500 mm |
| Weight | 1.39 kg |
| Notebook compartment dimensions (W x D x H) | 390 x 40 x 270 mm |
| Height | 360 mm |
| Depth | 220 mm |
| Features | |
| Product main colour | Black |
| Case type | Backpack |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Integrated compartment(s) | Yes |
| Country of origin | Japan |
| Quantity | 1 |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Laptops |
| Maximum screen size | 40.6 cm (16") |
| Front pocket | Yes |
| Brand compatibility | Any brand |
| Design | |
| Case type | Backpack |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Integrated compartment(s) | Yes |
| Country of origin | Japan |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Laptops |
| Maximum screen size | 40.6 cm (16") |
| Front pocket | Yes |
| Brand compatibility | Any brand |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| Material | Polyester |
| Compatibility | Laptops |
| Case type | Backpack |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Front pocket | Yes |
| Water bottle holder | Yes |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 119.4 cm |
| Pallet net weight | 68.6 kg |
| Products per pallet (EU) | 24 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 68.6 kg |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 119.4 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Water bottle holder | Yes |
| Pallet gross weight | 68.6 kg |
| Country of origin | Japan |