Fellowes Computer Monitor Stand with 3 Height Adjustments - Premium Monitor Riser Plus with Cable Management - Ergonomic Adjustable Monitor Stand for Computers - Max Weight 36KG/Max Size 21" - Graphite
- Brand: Fellowes
- Category:
- SKU: 9169501
- EAN: 0043859529759 5054629087305 50 ...9087305 50043859529754more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Premium Monitor Riser Plus Graphite 9169501 |
34668FE | |||
|
9169501 Monitor Riser Plus |
23649J | |||
|
9169501 Monitor Riser Plus |
23649J | |||
|
Premium Monitor Riser Plus 9169501 |
FELLOW427 | |||
|
Premium Monitor Riser Plus - Black |
9169501 | |||
|
PREM MON STAND+ GRAPHITE |
BB52975 | |||
|
PREM MON STAND+ GRAPHITE |
BB52975 | |||
|
MONITOR RISER PLUS - GRAPHITE View on Webshop |
9169501 | |||
|
Premium Monitor Riser Plus - Mounting component (sliding drawer) - for LCD display - graphite - screen size: 21" |
9169501 | |||
|
Premium Monior Riser Plus |
9169501 | |||
|
Compuer Monior Snd Wih 3 |
91695-01 | |||
|
SUPPORT MONITEUR PLUS-GRAP |
9169501 | |||
|
Premium Monitor Riser Plus - |
226769 | |||
|
9169501 Monitor Riser Plus Graphite |
9169501 | |||
| Origin Storage UK |
Premium Monitor Riser Plus - Black |
9169501 | |||
|
Premium Monitor Riser Plus - mounting component - for LCD display |
STD10132545 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £56.28 | ||
| Amazon | New | £45.08 | ||
| Amazon | New | £57.07 | ||
| Amazon | New | 11107 hours ago | £66.50 | |
| Amazon | New | 11107 hours ago | £69.72 | |
| Amazon | New | £73.50 | ||
| Amazon | New | £54.43 | ||
| Amazon | New | 11107 hours ago | £69.42 | |
| Amazon | New | £72.53 | ||
| Amazon | New | £59.31 | ||
| Amazon | New | 11107 hours ago | £66.21 | |
| Amazon | New | £78.73 | ||
| Amazon | New | 11107 hours ago | £46.93 |
Related Products
Description
Specifications
| Mounting | |
|---|---|
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Desk |
| Mounting | Freestanding |
| Maximum weight capacity | 36 kg |
| Maximum screen size | 53.3 cm (21") |
| Ergonomics | |
| Cable management | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment range | 115 - 165 mm |
| Included number of shelves | 2 |
| Drawers | Yes |
| Height adjustment type | Manual |
| Number of drawers | 1 drawer(s) |
| Technical details | |
| Mounting type | Desk |
| Included number of shelves | 2 |
| Product colour | Graphite |
| Drawers | Yes |
| Cable management | Yes |
| Design | |
| Included number of shelves | 2 |
| Product colour | Graphite |
| Housing material | Plastic |
| Weight & dimensions | |
| Width | 335 mm |
| Depth | 344 mm |
| Height | 165 mm |
| Weight | 1.66 kg |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 2 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Other features | |
| Mounting type | Desk |
| Mounting | Freestanding |
| Drawers | Yes |