Fellowes Premium Monitor Riser Graphite
- Brand: Fellowes
- Category:
- SKU: 9169401
- EAN: 0043859529742 0438595297428 50 ...5297428 5054184110258 5054484678632 4052305118450 5053313232816 5053676759050 4055325843159 5051395414069 5054629087268 5053313377142 5054533678637more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Premium Monitor Riser Graphite 9169401 |
34682FE | |||
|
9169401 Premium Monitor Riser |
24028J | |||
|
9169401 Premium Monitor Riser |
24028J | |||
|
PREMIUM MONITOR RISER GRAPHITE 9169401 |
FELLOW272 | |||
|
Premium Monitor Riser Black |
9169401 | |||
|
PREMIUM MONITOR STAND BLACK |
BB52974 | |||
|
PREMIUM MONITOR STAND BLACK |
BB52974 | |||
|
PREMIUM MONITOR RISER GRAPHITE View on Webshop |
9169401 | |||
|
PREMIUM MONITOR RISER GRAPHITE |
9169401 | |||
|
Monitor Riser Premium - Monitor stand - graphite |
W128258730 | |||
|
Premium Monior Riser Grphie |
9169401 | |||
|
Premium Monior Riser Grphie |
91694-01 | |||
|
SUPPORT MONITEUR PREMIUM-GRAPH |
9169401 | |||
|
Monitor Riser Premium - monit |
262041 | |||
|
9169401 Premium Monitor Riser |
9169401 | |||
| Origin Storage UK |
Premium Monitor Riser Black |
9169401 | |||
|
9169401 Monitor Riser - Up to 53.3 cm (21") Screen Support - 36 kg Load Capacity |
STD10101545 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £52.28 | ||
| Amazon | New | £62.00 | ||
| Amazon | New | £36.96 | ||
| Amazon | New | £42.34 | ||
| Amazon | New | £25.99 | ||
| Amazon | New | £41.06 | ||
| Amazon | New | £42.44 | ||
| Amazon | New | £44.37 | ||
| Amazon | New | £44.88 | ||
| Amazon | New | £49.82 | ||
| Amazon | New | £37.39 | ||
| Amazon | New | £47.46 | ||
| Amazon | New | £50.32 | ||
| Amazon | New | £61.49 | ||
| Amazon | New | £43.26 | ||
| Amazon | New | £35.83 |
Related Products
Description
Specifications
| Mounting | |
|---|---|
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Desk |
| Mounting | Freestanding |
| Maximum weight capacity | 36 kg |
| Maximum screen size | 53.3 cm (21") |
| Ergonomics | |
| Cable management | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment range | 64 - 162 mm |
| Technical details | |
| Mounting type | Desk |
| Product colour | Graphite |
| Cable management | Yes |
| Design | |
| Product colour | Graphite |
| Housing material | Plastic |
| Weight & dimensions | |
| Width | 335 mm |
| Depth | 344 mm |
| Height | 165 mm |
| Weight | 1.05 kg |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 2 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Other features | |
| Mounting type | Desk |
| Mounting | Freestanding |