Fellowes Computer Monitor Stand with 3 Height Adjustments - Premium Monitor Riser Plus with Cable Management - Ergonomic Adjustable Monitor Stand for Computers - Max Weight 36KG/Max Size 21" - Platinum
- Brand: Fellowes
- Category:
- SKU: 91713
- EAN: 0077511917134 5054629037881
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
91713 Monitor Riser Plus |
24704J | |||
|
91713 Monitor Riser Plus |
24704J | |||
|
Premium Monitor Riser Plus White |
91713 | |||
|
PREMIUM MONITOR RISER PLUS PLATINUM View on Webshop |
91713 | |||
|
Monitor Riser Plus - Stand - for Monitor - graphite, platinum |
91713 | |||
|
91713 Monitor Riser Plus |
91713 | |||
| Origin Storage UK |
Premium Monitor Riser Plus White |
91713 | |||
|
Monitor Riser Plus - stand - for Monitor |
STD10132549 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £39.07 | ||
| Amazon | New | £39.07 | ||
| Amazon | New | £35.73 | ||
| Amazon | New | £37.84 | ||
| Amazon | New | £44.00 | ||
| Amazon | New | £43.99 | ||
| Amazon | New | £37.46 | ||
| Amazon | New | £35.73 | ||
| Amazon | New | £37.46 | ||
| Amazon | New | £39.07 | ||
| Amazon | New | £44.00 | ||
| Amazon | New | £37.84 | ||
| Amazon | New | £44.00 | ||
| Amazon | New | £43.99 | ||
| Amazon | New | £35.73 | ||
| Amazon | New | £37.84 | ||
| Amazon | New | £37.46 | ||
| Amazon | New | £43.99 |
Related Products
Description
Specifications
| Mounting | |
|---|---|
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Desk |
| Maximum weight capacity | 36 kg |
| Maximum screen size | 53.3 cm (21") |
| Ergonomics | |
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment range | 115 - 165 mm |
| Drawers | Yes |
| Height adjustment type | Manual |
| Number of drawers | 1 drawer(s) |
| Technical details | |
| Mounting type | Desk |
| Product colour | Platinum |
| Drawers | Yes |
| Design | |
| Product colour | Platinum |
| Housing material | Plastic |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 340 mm |
| Package depth | 342 mm |
| Package height | 116 mm |
| Width | 330 mm |
| Depth | 332 mm |
| Height | 164 mm |
| Weight | 1.94 kg |
| Package weight | 2.18 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 2.18 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Other features | |
| Mounting type | Desk |
| Drawers | Yes |