Fellowes Back Support for Office Chair - Professional Series Ultimate Back Support with Antibacterial Protection - H36.5 x W37.5 x D5.5cm
- Brand: Fellowes
- Category:
- SKU: 8041801
- EAN: 0043859516872 0043859685714 04 ...9685714 0438595168728more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Professional Series Ultimate Back Support Black 8041801 |
34647FE | |||
|
8041801 Pro Series Ultimate Back Support |
26134J | |||
|
8041801 Pro Series Ultimate Back Support |
26134J | |||
|
PROFESSIONAL SERIES ULTIMATE BACK SUPPOR 8041801 |
FELLOW023 | |||
|
Professional Series Ultimate Back Support |
8041801 | |||
|
PROF SERIES ULTIMATE BACK SUPP BLK |
BB51687 | |||
|
ULTIMATE BACK SUPPORT BLACK |
BB51687 | |||
|
ULTIMATE BACK SUPPORT View on Webshop |
8041801 | |||
|
ULTIMATE BACK SUPPORT |
8041801 | |||
|
Professional Series Ultimate |
8041801 | |||
|
Professionl Series Ulime |
8041801 | |||
|
SUPPORT DORSAL PREMIUM PROFESSIONAL SERIES„¢ ANTIBACTéRIEN |
8041801 | |||
|
Professional Series Ultimate |
262072 | |||
|
8041801 Pro Series Ultimate Back Support |
8041801 | |||
| Origin Storage UK |
Professional Series Ultimate Back Support |
8041801 | |||
|
Professional Back/Seat Rest - Black - Strap Mount |
STD10228500 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £49.08 | ||
| Amazon | New | £39.07 | ||
| Amazon | New | £47.15 | ||
| Amazon | New | £11.55 | ||
| Amazon | New | £40.79 | ||
| Amazon | New | £48.97 | ||
| Amazon | New | £55.33 | ||
| Amazon | New | £44.86 | ||
| Amazon | New | £50.28 | ||
| Amazon | New | £51.49 | ||
| Amazon | Used | £9.50 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Product type | Mesh back support |
| Material | Fabric |
| Easy to adjust | Yes |
| Technical details | |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 375 mm |
| Depth | 55 mm |
| Height | 365 mm |
| Weight | 610 g |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 2 pc(s) |