RAM Mounts IntelliSkin for the Apple iPad Pro 11"
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-GDS-SKIN-AP23
- EAN: 0793442008009
Offer details
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Pro |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Stand mode | No |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Pro |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | No |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 290 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |