RAM Mounts GDS Vehicle Dock Cup for Tablets with Micro USB 2.0
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-GDS-DOCK-V3BU
- EAN: 0793442950575
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £110.00 |
Related Products
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Basic device type | Tablet/Smartphone |
| Brand compatibility | Any brand |
| Product colour | Black, Green |
| Material | Composite |
| Design | |
| Product colour | Black, Green |
| Material | Composite |
| Power | |
| Power source type | USB |
| DC output current | 1.5 A |
| DC input voltage | 5 - 12 V |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 90 g |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |