Lenovo ThinkCentre neo 50t Gen 5 Intel® Core™ i5 i5-14400 16 GB DDR5-SDRAM 512 GB SSD Tower PC Black
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 12UD0045GE
- EAN: 0198154083045
- Sell Price:
- Contract No:
- Account price:
Intel Core i5-14400, 10C (6P + 4E)/16T, P-core 2.5/4.7GHz, E-core 1.8/3.5GHz, 20MB, 1x 16GB UDIMM DDR5-4800, 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe Opal 2.0, Intel UHD Graphics 730, No OS
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
hinkcenre Neo 50 Gen 5 |
12UD0045GE | Register free see stock | ||
Related Products
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Lenovo 4X31R64317 keyboard Mouse included Office RF Wireless + Bluetooth QWERTY Belgian, French GreyCategory: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Keyboards
-
Category: Headphones & Headsets
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processor frequency | 2.5 GHz |
| Processor model | i5-14400 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor boost frequency | 4.7 GHz |
| Processor threads | 16 |
| Processor cores | 10 |
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Memory | |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Memory slots | 2x DIMM |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Storage | |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| SSD capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| Card reader integrated | Yes |
| Total storage capacity | 512 GB |
| SSD form factor | M.2 |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| NVMe | Yes |
| Graphics | |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card model | Intel UHD Graphics 730 |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Performance | |
| Product type | PC |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Motherboard chipset | Intel B760 |
| Audio chip | Realtek ALC623-CG |
| Number of speakers | 1 |
| Audio system | High Definition Audio |
| Optical drive | |
| Optical drive type | No |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Ports & interfaces | |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| HDMI version | 2.1 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| Microphone in | Yes |
| Line-out | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Power | |
| Power supply | 180 W |
| Technical details | |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Product type | PC |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Product colour | Black |
| Chassis type | Tower |
| Audio system | High Definition Audio |
| Cable lock slot | Yes |
| Motherboard chipset | Intel B760 |
| Design | |
| Volume | 13.6 L |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Product colour | Black |
| Chassis type | Tower |
| Cable lock slot | Yes |
| Colour name | Black |
| Software | |
| Operating system installed | No |
| Audio | |
| Audio chip | Realtek ALC623-CG |
| Number of speakers | 1 |
| Audio system | High Definition Audio |
| Weight & dimensions | |
| Volume | 13.6 L |
| Width | 145 mm |
| Depth | 294 mm |
| Height | 340 mm |
| Weight | 5.6 kg |
| Packaging content | |
| Mouse included | Yes |
| Keyboard included | Yes |
| Mouse connectivity | Wired |
| Keyboard connectivity | Wired |
| Certificates | |
| Certification | TCO |
| Keyboard | |
| Keyboard connectivity | Wired |
| Other features | |
| Number of speakers | 1 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| On-board graphics card | Yes |
| Processor manufacturer | Intel |