Lenovo 4XB1N36075 internal solid state drive 1 TB M.2 PCI Express 4.0 NVMe
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 4XB1N36075
- EAN: 0195892093206
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
1TB PERFORMANCE PCIE GEN4 View on Xvantage |
CI94616 | |||
|
1 Performnce PCIe Gen4 NVMe |
4XB1N36075 | |||
| Ingram Micro CS |
1TB PERFORMANCE PCIE GEN4 |
CI94616 |
Related Products
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 1 TB |
| Features | |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| Component for | Server/workstation |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 1 TB |
| Certification | CE/UKCA/FCC/IC/RCM/Morocco/KC/VCCI/BSMI/c-UL-us/CE/UKCA/TUV-GS/CB |
| SSD form factor | M.2 |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| Certificates | |
| Certification | CE/UKCA/FCC/IC/RCM/Morocco/KC/VCCI/BSMI/c-UL-us/CE/UKCA/TUV-GS/CB |
| Performance | |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| Component for | Server/workstation |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 1 TB |
| Design | |
| Component for | Server/workstation |
| Certification | CE/UKCA/FCC/IC/RCM/Morocco/KC/VCCI/BSMI/c-UL-us/CE/UKCA/TUV-GS/CB |
| SSD form factor | M.2 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 80 mm |
| Weight | 9 g |
| Height | 2.38 mm |
| Depth | 22 mm |
| Package width | 177 mm |
| Package depth | 144 mm |
| Package height | 53 mm |
| Package weight | 120 g |
| Packaging data | |
| Package width | 177 mm |
| Package depth | 144 mm |
| Package height | 53 mm |
| Package weight | 120 g |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Technical details | |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| SSD form factor | M.2 |