Fellowes 9183201 wrist rest Gel, Polyurethane Black
- Brand: Fellowes
- Category:
- SKU: 9183201
- EAN: 0438595365592 0732624422592 00 ...4422592 0000016194700 5054629087343 0763615865241 4139052330448 0843964007339 0804993436576 0121471223917 0787718329011 4052305043875 0778889471432 5052461143289 16194700 0641438701963 5051395748362 0043859536559 5053676750408 0799916024582 0642125344104 3609920129388 0801200935129 0807320193357 0809385662304 0804066560115 5053866258776more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £21.81 | ||
| Amazon | New | £16.08 | ||
| Amazon | New | £21.81 |
Related Products
Reasons To Buy
Health-V™ channel
Channel relieves wrist pressure to help prevent carpal tunnel syndrome
Microban® Antimicrobial Protection
Microban® antimicrobial protection keeps product cleaner
Description
- Soothing Gel provides comfort and support
- Accredited by Fira International, an Independant Ergonomic Accreditor
- Black
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Material | Gel, Polyurethane |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 340 g |
| Dimensions (WxDxH) | 463.6 x 85.7 x 15.9 mm |
| Width | 463.6 mm |
| Depth | 85.7 mm |
| Height | 15.9 mm |
| Technical details | |
| Material | Gel, Polyurethane |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |