Fellowes Keyboard Wrist Rest - Health-V Wrist Rest with Antibacterial Protection - Ergonomic Wrist Support for Computer, Laptop, Home Office Use - Black
- Brand: Fellowes
- Category:
- SKU: 9182801
- EAN: 0043859536511 0438595365110 41 ...5365110 4139052313793 0328405190608 0799916024605 0806298684225 0603497338122 5054184109184 0800011216649 5051395777829 0807034595515 0806298092907 0640206364119 0809393878650 0809099054426 0804993436552 5053676750385 0808111675236 0599039386358 5052883915594 0806791974861 8271072851025 4055325870568 3609920112731 0801593173559 0590291313144 0606121594031 0763615865227 0809185810745 0163120559329 0823019587429 5054629258774 0809186267357 0846829563612 5052178978037 0809301956821 5054484721475 0696735644314 0641438058661 0805095123524more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
9182801 Fabrik Keyboard Palm Support |
22016J | |||
|
9182801 Fabrik Keyboard Palm Support |
22016J | |||
|
Fabrik Keyboard Palm Support 9182801 |
FELLOW419 | |||
|
Health V Fabrik Keyboard Support Black |
9182801 | |||
|
Helh-V Frik Keyord Plm |
9182801 | |||
|
REPOSE-POIGNETS CLAVIER HEALTH-V - NOIR ANTIBACTéRIEN |
9182801 | |||
|
Keyboard Palm Support tastatu |
308275 | |||
|
9182801 Keyboard Palm Support-Black |
9182801 | |||
| Origin Storage UK |
Health V Fabrik Keyboard Support Black |
9182801 | |||
|
Keyboard Pad - 16 mm x 463.6 mm x 85.9 mm Dimension - Black - Memory Foam, Jersey Cover |
STD10222311 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £107.80 |
Related Products
Reasons To Buy
Health-V™ channel
Channel relieves wrist pressure to help prevent carpal tunnel syndrome
Microban® Antimicrobial Protection
Microban® antimicrobial protection keeps product cleaner
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Material | Foam, Polyurethane |
| Product colour | Black |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 200 g |
| Dimensions (WxDxH) | 456.3 x 85.7 x 15.9 mm |
| Width | 456.3 mm |
| Depth | 85.7 mm |
| Height | 15.9 mm |
| Technical details | |
| Material | Foam, Polyurethane |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |