RAM Mounts IntelliSkin for Samsung Galaxy Note 9
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-GDS-SKIN-SAM42
- EAN: 0793442007675
Offer details
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Card pocket | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Desktop stand | No |
| Technical details | |
| Case type | Skin case |
| Card pocket | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Note 9 |
| Maximum screen size | 16.3 cm (6.4") |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Features | |
| Case type | Skin case |
| Card pocket | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Note 9 |
| Maximum screen size | 16.3 cm (6.4") |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 90 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |