RAM Mounts GDS Intelligent 6-port USB Charger
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-GDS-CHARGE-USB6
- EAN: 0793442949487
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| USB 2.0 ports quantity | 6 |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Port 2 output current | 2.4 A |
| Port 1 output current | 2.4 A |
| Maximum power | 60 W |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Maximum output voltage | 5 V |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity | 6 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 353.8 g |
| Colour | |
| Product colour | Black |