RAM Mounts X-Grip Universal Holder for 12" Tablets
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-UN11U
- EAN: 0793442945199 0768674022277 79 ...4022277 7934429451996more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £158.99 | ||
| Amazon | New | £132.75 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | 12" (30,48 cm) Apple iPad Pro 12.9 (1st Gen) Apple iPad Pro 12.9 (2nd Gen) Apple iPad Pro 12.9 (3rd Gen) Dell Latitude 5285 Google Pixelbook HP Elite X2 1012 G1 HP Elite X2 1012 G2 HP Pro X2 612 HP Pro X2 612 G1 Lenovo IdeaTab Lynx K3011 Lenovo Miix 720 Lenovo Yoga A12 Microsoft Surface 3 Microsoft Surface Book Microsoft Surface Pro (2017) Microsoft Surface Pro 3 Microsoft Surface Pro 4 Samsung Galaxy Book 12" (30,48 cm)˜ Samsung Galaxy Pro 12.2 Samsung Galaxy TabPro S |
| Type | Passive holder |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium, Stainless steel |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Minimum device width | 18.4 cm |
| Maximum device width | 22.2 cm |
| Maximum device depth | 2.22 cm |
| Maximum device height | 26 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | 12" (30,48 cm) Apple iPad Pro 12.9 (1st Gen) Apple iPad Pro 12.9 (2nd Gen) Apple iPad Pro 12.9 (3rd Gen) Dell Latitude 5285 Google Pixelbook HP Elite X2 1012 G1 HP Elite X2 1012 G2 HP Pro X2 612 HP Pro X2 612 G1 Lenovo IdeaTab Lynx K3011 Lenovo Miix 720 Lenovo Yoga A12 Microsoft Surface 3 Microsoft Surface Book Microsoft Surface Pro (2017) Microsoft Surface Pro 3 Microsoft Surface Pro 4 Samsung Galaxy Book 12" (30,48 cm)˜ Samsung Galaxy Pro 12.2 Samsung Galaxy TabPro S |
| Type | Passive holder |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium, Stainless steel |
| Minimum device width | 18.4 cm |
| Maximum device width | 22.2 cm |
| Maximum device depth | 2.22 cm |
| Maximum device height | 26 cm |
| Built-in charger | No |
| System requirements | |
| Minimum device width | 18.4 cm |
| Maximum device width | 22.2 cm |
| Maximum device depth | 2.22 cm |
| Maximum device height | 26 cm |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |