RAM Mounts Universal Large Phone Holder
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-UN5U
- EAN: 0793442932281
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £43.72 |
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Mobile phone/Smartphone |
| Compatibility | Most Cell Phones |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Minimum device width | 4.45 cm |
| Maximum device width | 8.89 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Mobile phone/Smartphone |
| Compatibility | Most Cell Phones |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Minimum device width | 4.45 cm |
| Maximum device width | 8.89 cm |
| Built-in charger | No |
| System requirements | |
| Minimum device width | 4.45 cm |
| Maximum device width | 8.89 cm |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |