RAM Mounts EZ-Roll'r Cradle for Apple iPad mini 4
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-AP20U
- EAN: 0793442950001
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £20.99 | ||
| Amazon | New | £19.99 | ||
| Amazon | New | £20.99 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad mini 4 |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Maximum screen size compatibility | 20.1 cm (7.9") |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad mini 4 |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Built-in charger | No |
| Maximum screen size compatibility | 20.1 cm (7.9") |
| System requirements | |
| Maximum screen size compatibility | 20.1 cm (7.9") |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |