Lenovo ThinkSmart One Pro for Microsoft Team Rooms video conferencing system Ethernet LAN
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 12BS0008UK
- EAN: 0199271566961
- Sell Price:
- Contract No:
- Account price:
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
THINKSMART ONE MTR I5-1145G7E View on Xvantage open_in_new |
CQ79320 | Register free see stock | ||
|
THINKSMART ONE PRO View on Xvantage open_in_new |
CR21883 | |||
|
ThinkSmart One - Video conferencing kit (touchscreen console, compute system) - with 3 Years Lenovo Premier Support - Certified for Microsoft Teams Rooms View on InTouch open_in_new |
11865707 | |||
|
TS1 MTR I5 1145G7E 16G 256 W11 IOT View on Webshop open_in_new |
12BS0008UK | |||
|
ThinkSmart One - Video conferencing kit (touchscreen console, compute system) - with 3 Years Lenovo Premier Support - Certified for Microsoft Teams Rooms |
11865707 | |||
| Ingram Micro CS |
THINKSMART ONE MTR I5-1145G7E |
CQ79320 | |||
| Ingram Micro CS |
THINKSMART ONE PRO |
CR21883 | |||
|
12BS0008UK |
LEN12BS0008UK | |||
|
12BS0008UK |
LEN12BS0008UK | |||
| Alternative Suppliers | |||||
|---|---|---|---|---|---|
|
TS1 MTR I5 1145G7E 16G 256 W11 IOT |
CL12BS0008UK | Register free see stock | ||
Related Products
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
-
Category: Computer Monitors
Description
ThinkSmart One Pro and USB Controller
Features:
• Intel Core i5-1145G7E (4C / 8T 1.5 / 4.1GHz 8MB Intel Smart Cache)
• 1x 16GB Soldered DDR4-3200
• 256GB SSD M.2 2280 PCIe x4 NVMe Opal
• Integrated Intel Iris Xe Graphics
• Windows 11 IoT Enterprise for Collaboration GAC 64 English
• 3Y Software Maintenance for Smart Office Solution 3Y Premier Support Upgrade from 3Y Onsite
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Number of cameras | 1 |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Number of cameras | 1 |
| Audio | |
| RMS rated power | 30 W |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| Memory | |
| Internal memory | 16384 MB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Storage media type | SSD |
| Total storage capacity | 256 GB |
| Ports & interfaces | |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| HDMI ports quantity | 3 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| HDMI output ports quantity | 2 |
| HDMI input ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 2.0 Type-C ports quantity | 1 |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Camera | |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Privacy camera | Yes |
| Display | |
| Display diagonal | 25.6 cm (10.1") |
| Display resolution | 1280 x 800 pixels |
| Touchscreen | Yes |
| Display brightness | 340 cd/m² |
| Anti-glare screen | Yes |
| Microphone | |
| Number of microphones | 8 |
| Features | |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Computer system | |
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Operating system installed | Windows 11 IoT Enterprise GAC |
| Processor model | i5-1145G7E |
| Processor generation | 11th gen Intel® Core™ i5 |
| Computer case | |
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Operating system installed | Windows 11 IoT Enterprise GAC |
| Power | |
| Power consumption (typical) | 135 W |
| Weight & dimensions | |
| Width | 700 mm |
| Depth | 89 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 3.55 kg |