Tripp Lite P312-012 3.5mm Mini Stereo Audio Cable for Microphones, Speakers and Headphones (M/M), 12 ft. (3.66 m)
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P312-012
- EAN: 0037332187802
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £15.39 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Black |
| Cable length | 3.66 m |
| Connector 1 | 3.5mm |
| Connector 2 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Country of origin | China |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging data | |
| Package weight | 50 g |
| Package width | 177.8 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 228.6 mm |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 50 g |
| Package width | 177.8 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 228.6 mm |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case gross weight | 3.81 kg |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 363.2 mm |
| Master (outer) case length | 350.5 mm |
| Master (outer) case height | 154.9 mm |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332187809 |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |