Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | 547 hours ago | £22.99 | |
| Amazon | New | 547 hours ago | £22.98 | |
| Amazon | New | 547 hours ago | £22.99 | |
| Amazon | New | 547 hours ago | £37.84 | |
| Amazon | New | 547 hours ago | £24.52 |
Related Products
Reasons To Buy

Baking accessory
Baking accessory. With the Philips Airfryer L baking kit, you can make all of your favourite baking recipes. The 1.3 L capacity is great for making cupcakes, brownies, small cakes and other dishes. Enjoy!
7 silicone muffin cups to enjoy different baking dishes
Removing your muffins or cupcakes from these Airfryer muffin cups is easy due to the flexible material. The crinkled edges make your muffin cups look even better! Made from odourless silicone, you can reuse these Airfryer muffin cups over and over again!


Easy cleaning and storage
You can safely put these Airfryer baking accessory and muffin cups in your dishwasher, making them even easier to re-use!
Daily inspiration for new recipes
Endless inspiration with Philips HomeID recipes from our expert chefs and millions of users to expand your cooking repertoire. The more you use HomeID, the more personalised recommendations you get.*

Description
Baking kit l
The L Baking kit is the perfect accessory to expand the versatility of your Compact Airfryer. Cook and bake delicious lasagna, casseroles, curries, soups, cakes, muffins...and much more!
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Accessory kit |
| Brand compatibility | Philips |
| Non-stick coating | Yes |
| Material | Steel |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Technical details | |
| Dangerous goods | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 164 mm |
| Depth | 174 mm |
| Height | 74 mm |
| Weight | 342 g |
| Packaging data | |
| Package width | 210 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package weight | 460 g |
| Packaging content | |
| Baking tray | Yes |
| Muffin mold(s) | Yes |
| Number of muffin molds | 7 |
| Muffin mold material | Silicone |
| Recipe book | Yes |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |