Nobo Premium Plus Enamel Magnetic Whiteboard 1200x900mm
- Brand: Nobo
- Category:
- SKU: 1915145
- EAN: 5028252608176
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £226.99 | ||
| Amazon | New | £133.09 | ||
| Amazon | New | £107.52 | ||
| Amazon | New | £156.31 | ||
| Amazon | New | £159.98 | ||
| Amazon | New | £107.53 | ||
| Amazon | New | £107.52 | ||
| Amazon | New | £170.95 | ||
| Amazon | New | £177.08 | ||
| Amazon | New | £145.32 | ||
| Amazon | New | £167.96 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Frame | Yes |
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Enamel |
| Frame material | Aluminium |
| Installation type | Fixed |
| Working area | 1173 x 865 mm |
| Product colour | Aluminium, White |
| Number of boards | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 8.25 kg |
| Depth | 17 mm |
| Width | 1205 mm |
| Height | 897 mm |
| Technical details | |
| Frame | Yes |
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Enamel |
| Frame material | Aluminium |
| Installation type | Fixed |
| Working area | 1173 x 865 mm |
| Product colour | Aluminium, White |
| Colour | |
| Product colour | Aluminium, White |
| Packaging content | |
| Pen tray included | Yes |
| Number of markers included | 1 |
| Marker included | Yes |