Nobo Premium Plus Cork Notice Board 1200x900mm
- Brand: Nobo
- Category:
- SKU: 1915181
- EAN: 5028252608534
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | 10810 hours ago | £77.15 | |
| Amazon | New | 10810 hours ago | £89.81 | |
| Amazon | New | 10810 hours ago | £105.70 | |
| Amazon | New | 10810 hours ago | £76.78 | |
| Amazon | New | £110.95 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Format | Standard |
| Product colour | Brown |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Proper use | Indoor |
| Frame colour | Aluminium |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Surface material | Cork |
| Accepts pins | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 1220 mm |
| Height | 880 mm |
| Depth | 22 mm |
| Weight | 2.2 kg |
| Technical details | |
| Format | Standard |
| Product colour | Brown |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Proper use | Indoor |
| Frame colour | Aluminium |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Surface material | Cork |
| Accepts pins | Yes |