Nobo Impression Pro Mobile Steel Magnetic Whiteboard Easel with Extended Display Arms
- Brand: Nobo
- Category:
- SKU: 1901920
- EAN: 5028252170918
Offer details
Trade Prices
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | 13644 hours ago | £220.89 | |
| Amazon | New | 13644 hours ago | £201.56 | |
| Amazon | New | 13644 hours ago | £148.09 | |
| Amazon | New | 13644 hours ago | £197.55 | |
| Amazon | New | 13644 hours ago | £149.89 | |
| Amazon | New | 13644 hours ago | £212.09 | |
| Amazon | New | 13644 hours ago | £219.68 | |
| Amazon | New | £356.40 | ||
| Amazon | New | £234.95 | ||
| Amazon | New | £399.99 | ||
| Amazon | New | £297.42 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Blue, Silver |
| Board size (W x D) | 1000 x 700 mm |
| Pen tray included | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Orientation | Portrait |
| Castor wheels | Yes |
| Mounting type | Freestanding |
| Surface material | Steel |
| Adjustable hooks | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 844 mm |
| Package height | 185 mm |
| Package depth | 1255 mm |
| Height (min) | 165 cm |
| Height (max) | 195 cm |
| Weight | 1.57 kg |
| Package weight | 18.3 kg |
| Board size (W x D) | 1000 x 700 mm |
| Technical details | |
| Package width | 844 mm |
| Package height | 185 mm |
| Package depth | 1255 mm |
| Product colour | Blue, Silver |
| Pen tray included | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Packaging data | |
| Package width | 844 mm |
| Package height | 185 mm |
| Package depth | 1255 mm |
| Package weight | 18.3 kg |
| Packaging content | |
| Magnets included | Yes |
| Pen included | Yes |