Kensington Pro Fit Ergo Wired Mouse
- Brand: Kensington
- Category:
- SKU: K75403EU
- EAN: 5028252604475 5028252604482
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Pro Fit Ergo Wired Mouse. With its built-in wrist support and neutral grip; the ergonomist-approved Pro Fit Ergo Wired Mouse positions your hand for improved comfort. Features include quiet clicking; plug & play USB connection; five buttons (including for |
K75403EU | |||
|
PRO FIT ERGO WIRED MOUSE View on Xvantage |
6017386 | |||
|
K75403EU Pro Fit Ergo Wired Mouse |
31956J | |||
|
K75403EU Pro Fit Ergo Wired Mouse |
31956J | |||
|
Pro Fit Ergo - Mouse - ergonomic - 5 buttons - wired - USB - black - retail View on InTouch |
5648735 | |||
|
ON PRO FIT WIRED ERGO MOUSE |
AC60447 | |||
|
PRO FIT ERGO WIRED MOUSE View on Webshop |
K75403EU | |||
|
Pro Fi Ergo Wired Mouse |
K75403EU | |||
|
Pro Fit Ergo - mus - USB - |
224639 | |||
| Ingram Micro CS |
PRO FIT ERGO WIRED MOUSE |
6017386 | |||
|
PRO FIT® ERGO WIRED MOUSE |
K75403EU | |||
|
Pro Fit Ergo - mus - USB - |
STD10198168 | |||
|
ON PRO FIT WIRED ERGO MOUSE |
AC60447 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | 15126 hours ago | £36.95 | |
| Amazon | New | 15126 hours ago | £40.49 | |
| Amazon | New | 15126 hours ago | £42.42 | |
| Amazon | New | 15126 hours ago | £40.26 | |
| Amazon | New | 15126 hours ago | £43.21 | |
| Amazon | New | 15126 hours ago | £40.37 | |
| Amazon | New | 15126 hours ago | £36.95 | |
| Amazon | New | 15126 hours ago | £56.12 | |
| Amazon | New | 15126 hours ago | £38.16 |
Related Products
Reasons To Buy

Ergonomist-approved design
Positions your hand for improved comfort.
Quiet clicking.
For smooth, non-disruptive operation.


Plug & play USB connection.
Simple and reliable.
SmartFit™ - Comfort made easy
This product is designed to comfortably fit users with small to medium-sized hands.
Description
Specifications
| Mouse | |
|---|---|
| Connectivity technology | Wired |
| Technical details | |
| Connectivity technology | Wired |
| Special features | SmartFit™ |
| Packaging data | |
| Package weight | 200 g |
| Package width | 153 mm |
| Package depth | 93 mm |
| Package height | 205 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Master (outer) case width | 178 mm |
| Master (outer) case length | 475 mm |
| Master (outer) case height | 258 mm |
| Master (outer) case gross weight | 1.44 kg |
| Products per master (outer) case | 4 pc(s) |
| Master (outer) case net weight | 779 g |
| Other features | |
| Connectivity technology | Wired |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 7 or above; macOS 10.14 or above |
| Special features | SmartFit™ |
| Master (outer) case net weight | 779 g |