Kensington Advance Fit Full-Size Slim Keyboard
- Brand: Kensington
- Category:
- SKU: K72357UK
- EAN: 5028252310710 5028252310727 50 ...2310727 5054484339083 5053676750590 5054629576502more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
ADVANCE FIT FULL-SIZE SLIM View on Xvantage |
6015994 | |||
|
K72357UK Advance Fit Full-Size Slim Keyboard |
31718J | |||
|
K72357UK Advance Fit Full-Size Slim Keyboard |
31718J | |||
|
Full-Size Slim Keyord UK |
K72357UK | |||
| Ingram Micro CS |
ADVANCE FIT FULL-SIZE SLIM |
6015994 | |||
|
ADVANCE FIT™ FULL-SIZE SLIM TYPE KEYBOARD UK |
K72357UK | |||
|
SlimType - keyboard - UK - black |
STD10093287 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £51.90 | ||
| Amazon | New | £44.26 | ||
| Amazon | New | £70.81 | ||
| Amazon | New | £51.28 |
Reasons To Buy
SmartFit™ - Comfort made easy
This product is designed to comfortably fit and be effective for users of all hand sizes.
Description
Specifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Purpose | PC/Server |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Connectivity technology | Wired |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| Master (outer) case net weight | 4.2 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 256 pc(s) |
| Minimum order quantity | 1 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 240 pc(s) |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.05 kg |
| Package width | 182 mm |
| Package height | 33 mm |
| Package depth | 449 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Compatible operating systems | Windows 10; Windows 7; Windows 8; macOS 10.6 or above; Windows 8.1; Windows 11 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Connectivity technology | Wired |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 149 mm |
| Master (outer) case length | 468 mm |
| Master (outer) case height | 213 mm |
| Master (outer) case gross weight | 4.55 kg |
| Products per master (outer) case | 4 pc(s) |
| Master (outer) case net weight | 4.2 kg |
| Products per pallet (UK) | 256 pc(s) |
| Minimum order quantity | 1 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 240 pc(s) |