Jabra Link 14201-43
- Brand: Jabra
- Category:
- SKU: 14201-43
- EAN: 5706991018462 0706487016236
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
EHS-Adapter PRO 900 Cisco 6945/78xx/79xx/88xx |
GN21-0012 | |||
|
EHS Adapter Cisco 6945/78xx/79xx/88xx |
GN21-1506 | |||
|
EHS-ADAPTER CORD View on Xvantage |
Q711918 | |||
|
PRO 9400/920 CISCO EHS ADAPTER |
54486 | |||
|
LINK - Electronic hook switch adapter for wireless headset, VoIP phone - for Cisco IP Conference Phone 7832, 8832, IP Phone 78XX, 88XX, Unified Wireless IP Phone 8821 View on InTouch |
3521990 | |||
|
EHS-DPER CORD |
14201-43 | |||
|
EHS-ADAPTER CORD |
14201-43 | |||
| Ingram Micro CS |
EHS-ADAPTER CORD |
Q711918 | |||
|
Pro 9400 920 Cisco Ehs Adapter |
30382J | |||
|
Pro 9400 920 Cisco Ehs Adapter |
30382J | |||
|
LINK 14201-43 EHS adapter for Cisco 7821, 7841, 7861 and 8800 series |
LINK-EHS-43 | |||
|
JABRA LINK 14201-43 Electronic Hook Switch |
STD10097695 | |||
|
LINK EHS SOLUTION 14201-43 |
JAB01846 | |||
|
LINK EHS SOLUTION 14201-43 |
JAB01846 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £69.99 | ||
| Amazon | New | £48.44 | ||
| Amazon | New | £55.20 | ||
| Amazon | New | 5903 hours ago | £49.85 | |
| Amazon | New | £23.00 | ||
| Amazon | New | £47.83 | ||
| Amazon | New | £43.43 | ||
| Amazon | New | 5903 hours ago | £43.99 | |
| Amazon | New | £40.07 | ||
| Amazon | New | £47.84 | ||
| Amazon | New | 5903 hours ago | £64.70 |
Related Products
Description
The Jabra LINK™ 14201-43 enables remote Electronic Hook Switch (EHS) control with Jabra wireless headsets and the Cisco Unified IP phone 6945, 78xx, 79xx and 88xx series.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | EHS adapter |
| Bluetooth | Yes |
| Brand compatibility | Cisco |
| Product colour | Black |
| Compatibility | IP6945, 78xx, 79xx & 88xx Jabra PRO 9400, 920, 925 |
| Country of origin | China |
| Electronic hook switch (EHS) | Yes |
| Technical details | |
| Product type | EHS adapter |
| Package weight | 50 g |
| Brand compatibility | Cisco |
| Product colour | Black |
| Compatibility | IP6945, 78xx, 79xx & 88xx Jabra PRO 9400, 920, 925 |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 50 g |
| Package width | 160 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 10 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 50 g |
| Package width | 160 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 10 mm |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 167 mm |
| Master (outer) case length | 395 mm |
| Master (outer) case height | 399 mm |
| Master (outer) case gross weight | 5.9 kg |
| Products per master (outer) case | 100 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |