Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
LINK 230 USB Amplifier QD to USB |
GN21-1039 | |||
|
LINK 230 USB-ADAPTER QD View on Xvantage |
Q711424 | |||
|
LINK 230 USB-ADAPTER QD PLUG + View on Xvantage |
CE04800 | |||
|
LINK 230 USB AMP QD TO USB |
52806 | |||
|
LINK 230 - Headset adapter - USB male to Quick Disconnect View on InTouch |
3276185 | |||
|
LINK 230 US dper |
230-09 | |||
|
LINK 230 USB-ADAPTER QD |
230-09 | |||
|
LINK 230 - hovedsætadapter |
211983 | |||
| Ingram Micro CS |
LINK 230 USB-ADAPTER QD |
Q711424 | |||
| Ingram Micro CS |
LINK 230 USB-ADAPTER QD PLUG + |
CE04800 | |||
|
Link 230 USB QD to USB Cable |
30308J | |||
|
Link 230 USB QD to USB Cable |
30308J | |||
|
link 230 QD to USB A |
LINK-230 | |||
|
JABRA LINK 230 - headset adapter |
STD10072955 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | 6021 hours ago | £64.01 | |
| Amazon | New | 6021 hours ago | £71.09 | |
| Currys Business | Jabra LINK 230 - headset adapter | New | 1867 hours ago | £44.38 |
Related Products
Reasons To Buy
Built to withstand even the toughest work environments
To ensure long service life, Jabra Link 230 is made of durable high-quality materials built to withstand even the toughest work environments.
Description
With the plug-and-play USB adapter, you can use your Jabra deskphone headset together with your softphone.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cable |
| Bluetooth | Yes |
| Brand compatibility | Jabra |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Link 230 |
| Country of origin | China |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Technical details | |
| Product type | Cable |
| Package weight | 30 g |
| Brand compatibility | Jabra |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Link 230 |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 30 g |
| Package width | 160 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package height | 230 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 30 g |
| Package width | 160 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package height | 230 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 595 mm |
| Master (outer) case length | 167 mm |
| Master (outer) case height | 399 mm |
| Master (outer) case gross weight | 4.07 kg |
| Products per master (outer) case | 96 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |