Jabra Evolve Link MS
- Brand: Jabra
- Category:
- SKU: 14208-03
- EAN: 5706991017205 0706487015192
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £59.71 | ||
| Amazon | New | £56.57 | ||
| Amazon | New | £55.00 | ||
| Amazon | New | £56.21 | ||
| Amazon | New | £59.68 | ||
| Amazon | New | £57.77 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Controller |
| Brand compatibility | Jabra |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Technical details | |
| Product type | Controller |
| Package weight | 120 g |
| Brand compatibility | Jabra |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 120 g |
| Package width | 93 mm |
| Package depth | 43 mm |
| Package height | 141 mm |
| Power | |
| USB connector type | USB Type-A |
| Packaging data | |
| Package weight | 120 g |
| Package width | 93 mm |
| Package depth | 43 mm |
| Package height | 141 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 272 mm |
| Master (outer) case length | 148 mm |
| Master (outer) case height | 382 mm |
| Master (outer) case gross weight | 3.83 kg |
| Products per master (outer) case | 24 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |