HP Prelude 15.6-inch Backpack
- Brand: HP
- Category:
- SKU: 2Z8P3AA
- EAN: 0195697147012 4573595588377
Offer details
Trade Prices
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £22.99 | ||
| Amazon | New | £15.97 | ||
| Amazon | New | £31.36 | ||
| Amazon | New | £37.95 | ||
| Amazon | New | £24.22 | ||
| Amazon | New | £24.22 | ||
| Amazon | New | £27.54 | ||
| Amazon | New | £24.14 | ||
| Amazon | New | £27.37 | ||
| Amazon | New | £37.99 | ||
| Amazon | New | £15.97 | ||
| Amazon | New | £15.65 | ||
| Amazon | New | £27.52 |
Related Products
Reasons To Buy
Ultralight comfort
Slip on the padded straps of this ultralight, ultradurable stylish pack with a zap of color on the zipper. Sleek meets chic.
Keep dry and carry on
Swiftly strap this little bag to your bigger bag and keep it all dry with water-resistance.
Everything in its safe place
Snugly tuck your 13.3" (33.78 cm), 14.2" (36.08 cm), or 15.6" (39.62) diagonal screen laptop in the pad-protected pocket, then stash your phone, headphones, mouse, adapter, and pens all in their dedicated places.
Description
Sleek, stylish, and sturdy. Strap this comfy companion on your roller bag and get a move on. Protect your tech with water resistance and padded construction for a 13 inch, 14 inch, or 15 inch diagonal screen laptop...and whole lot more.
Specifications
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| Package width | 310 mm |
| Package height | 455 mm |
| Package depth | 105 mm |
| Width | 310 mm |
| Weight | 380 g |
| Package weight | 380 g |
| Height | 455 mm |
| Depth | 105 mm |
| Minimum screen size | 33.8 cm (13.3") |
| Features | |
| Product main colour | Black |
| Colour name | Gray |
| Case type | Backpack |
| Country of origin | China |
| Protection features | Water resistant |
| Material | Polyester |
| Compatibility | Fits most 15.6-inch diagonal laptops. |
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| HP segment | Home |
| Sustainability | |
| Sustainable technologies and materials | LDPE bag contains 100% recycled plastic; Hanger tag is made from 100% recycled paper stock |
| Design | |
| Colour name | Gray |
| Case type | Backpack |
| Country of origin | China |
| Protection features | Water resistant |
| Material | Polyester |
| Compatibility | Fits most 15.6-inch diagonal laptops. |
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| Technical details | |
| Protection features | Water resistant |
| Material | Polyester |
| Compatibility | Fits most 15.6-inch diagonal laptops. |
| UNSPSC-code | 53121706 |
| Case type | Backpack |
| Water-resistant | Yes |
| Box contents | Backpack |
| Sustainable technologies and materials | LDPE bag contains 100% recycled plastic; Hanger tag is made from 100% recycled paper stock |
| Harmonized System (HS) code | 42029291 |
| Packaging data | |
| Package width | 310 mm |
| Package height | 455 mm |
| Package depth | 105 mm |
| Package weight | 380 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 42029291 |
| Other features | |
| Water-resistant | Yes |
| Minimum screen size | 33.8 cm (13.3") |
| UNSPSC-code | 53121706 |
| Country of origin | China |