HP Poly Voyager Focus 2 Microsoft Teams Certified USB-C-C Headset +USB-C/A Adapter
- Brand: HP Poly
- Category:
- SKU: 9T9J4AA#AC3
- EAN: 5715063715871 8592978570767
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Poly Voyager Focus 2 Microsoft Teams Certified USB-C-C Headset +USB-C/A Adapter No localization |
9T9J4AA#AC3 | |||
|
POLY VOYFOCUS2-M USB-C/A View on Webshop |
9T9J4AA#AC3 | |||
|
POLY VOYFOCUS2-M USB-C/A |
9T9J4AA#AC3 | |||
|
HP POLY VOYAGER FOCUS 2 TEAMS BT ANC/INKL. USB-C/A BT-ADAPTER |
9T9J4AA#AC3 | |||
|
HP POLY Voyager Focus 2 Teams BT A |
564723 | |||
|
Poly Voyager Focus 2 USB-A headset |
9T9J4AA#AC3 | |||
|
HP Poly Voyager Focus 2 MS USB-C Headset +USB-C/A Adapter |
9T9J4AA#AC3 | |||
|
HP Poly Voyager Focus 2 Microsoft Teams Certified Stereo Headset with USB-C to A Adapter |
35391J | |||
|
HP Poly Voyager Focus 2 Microsoft Teams Certified Stereo Headset with USB-C to A Adapter |
35391J | |||
|
POLY VOYAGER FOCUS 2 TEAMS USB-C/A BIN |
89174 | |||
|
HP Poly Voyager Focus 2 On-Ear Headset |
9T9J4AA | |||
| Origin Storage UK |
HP Poly Voyager Focus 2 On-Ear Headset |
9T9J4AA | |||
|
Poly Voyager Focus 2 MS certified Bluetooth headset with USB C and A connectivity (without charging stand) |
VOYAGER-FOCUS2-CA-MS | |||
|
FOCUS 2 HEADSET TEAMS + USBC/A |
PY15722 | |||
|
FOCUS 2 HEADSET TEAMS + USBC/A |
PY15722 |
Related Products
Reasons To Buy
Your focus zone
Experience Poly acoustic excellence with the Voyager Focus 2 headset. Loud and distracting background is reduced with three levels of advanced digital hybrid ANC. You’ll be ready to have the most critical conversations with confidence.
Crystal clear conversations
It’s you – loud and clear. That’s all callers hear. The discreet microphone boom is not only ultra-noise canceling but, with its Acoustic Fence technology, literally creates a virtual noise-free bubble in front of your mouth.
Wear it like it's not there
Stay engaged during a full day of calls wearing a comfortable headband with cushioned sling and plush ear cushions. The Voyager Focus 2 is designed with you in mind – stay focused and productive all day.
Description
Create a focus zone around you with the Voyager Focus 2, stereo Bluetooth headset. Smartly engineered for audio perfection – all you will hear is your call. And the focus stays on you, right where it belongs.
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Country of origin | Mexico |
| Product colour | Black |
| Colour name | Black |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Mexico |
| Box contents | USB Type-C charging cable; Quick start guide; Wireless headset; Carrying pouch; BT700 Bluetooth Type-C adapter; USB Type-C to USB Type-A adapter |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | TCO |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 10 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1015 x 1219 x 1940 mm |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Colour name | Black |
| Headphones | |
| Noise canceling type | Active |
| Noise canceling | Yes |
| Software | |
| Bundled software | Poly Lens |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | TCO |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 175 g |
| Width | 155 mm |
| Height | 183 mm |
| Depth | 66 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 190 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package weight | 382 g |
| Bundled software | Poly Lens |
| Packaging content | |
| Bundled software | Poly Lens |
| Box contents | USB Type-C charging cable; Quick start guide; Wireless headset; Carrying pouch; BT700 Bluetooth Type-C adapter; USB Type-C to USB Type-A adapter |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 361.4 kg |
| Certificates | |
| Certified for Microsoft Teams | Yes |
| Supplier features | |
| Country of origin | Mexico |
| Other features | |
| Country of origin | Mexico |
| Compatibility | Compatible with PCs and smartphones via Bluetooth, USB Type-C BT700 adapter or USB Type-C/A adapter |
| Bundled software | Poly Lens |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |
| Colour name | Black |
| UNSPSC-code | 43191638 |