Epson Singleweight Matte Paper Roll, 17" x 40 m, 120g/m²
- Brand: Epson
- Category:
- SKU: C13S041746
- EAN: 0010343848290 5053676833330 50 ...6833330 5051395493613 0840356555096 5055344659969 4053162333192 0103438482902 8411121120591 4054842892022 0655525114567 8411100205905more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
SINGLEWEIGHT MATTEPAPER-17IN 40M 120 View on Webshop |
C13S041746 | |||
|
SINGLEWEIGHT MATTEPAPER-17IN 40M 120 |
C13S041746 | |||
|
Singleweight Matte - Matte - Roll (43.2 cm x 40 m) - 120 g/m� - paper - for SureColor P5000, SC-P5000, P7500, P9500, T2100, T3100, T3400, T3405, T5100, T5400, T5405 |
891796 | |||
|
Singleweigh MePper 17"x40 |
C13S041746 | |||
|
Singleweight Matte - papir - mat |
446256 | |||
|
Singleweight Matte - paper - matte - Roll (43.2 cm x 40 m) - 120 g/m� |
STD10111564 | |||
|
Media, Media, Roll, Epson Singleweight Matte Paper Roll, Graphic Arts - Graphic and Signage Paper, 17" x 40m, 120 g/m2 View on InTouch |
891796 | |||
|
17"x40m MATTE PAPER120gsm SINGLEWEIGHT |
EPSSO41746 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £80.73 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Roll width | 43.1 cm |
| Roll length | 40 m |
| Finish type | Matt |
| Printing media thickness | 130 µm |
| Print media weight | 120 g/m² |
| Country of origin | Japan |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 2.62 kg |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package depth | 480 mm |
| Technical details | |
| Finish type | Matt |
| Printing media thickness | 130 µm |
| Print media weight | 120 g/m² |
| Package weight | 2.62 kg |
| Country of origin | Japan |
| Products per pallet | 96 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 81 cm |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package depth | 480 mm |
| Master (outer) case width | 390 mm |
| Master (outer) case gross weight | 16.38 g |
| Master (outer) case length | 500 mm |
| Master (outer) case height | 270 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 36 pc(s) |
| Products per pallet layer | 24 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 108 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 81 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48025590 |
| Packaging data | |
| Package weight | 2.62 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package depth | 480 mm |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 81 cm |
| Master (outer) case width | 390 mm |
| Master (outer) case gross weight | 16.38 g |
| Master (outer) case length | 500 mm |
| Master (outer) case height | 270 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 36 pc(s) |
| Products per pallet layer | 24 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 108 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 81 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48025590 |
| Other features | |
| Products per pallet | 96 pc(s) |
| Recommended usage | Inkjet printing |