Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
PRESENTATION MATTEPAPER-24IN 25M 172 View on Webshop |
C13S041295 | |||
|
PRESENTATION MATTEPAPER-24IN 25M 172 |
C13S041295 | |||
|
Presentation Matte Paper - Matte - Roll A1 (61.0cm x 25m) - 172 g/m� - 1 roll(s) paper - for SureColor SC-P10000, P20000, P6000, P7000, P7500, P8000, P9000, P9500, T3200, T5200, T7200 |
C13S041295 | |||
|
24" Presenion Me Phoo |
C13S041295 | |||
|
C13S041295 PROOFER7000.24X25M |
C13S041295 | |||
|
A3 Presentation Matte Roll 24 in x 25m - C13S041295 |
EPS041295 | |||
|
Presentation Matte Paper - papir |
461612 | |||
|
Presentation Matte Paper - paper - matte - 1 roll(s) - Roll A1 (61.0cm x 25m) - 172 g/m� |
STD10111635 | |||
|
Media, Media, Roll, Presentation Matte Paper Roll, Graphic Arts - Graphic and Signage Paper, 24" x 25m, 172 g/m2 View on InTouch |
488901 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £70.40 | ||
| Amazon | New | £54.88 | ||
| Amazon | New | £77.49 | ||
| Amazon | New | £60.13 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Roll width | 61 cm |
| Roll length | 25 m |
| Finish type | Matt |
| Print media weight | 172 g/m² |
| Country of origin | Japan |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 4.2 kg |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 116 mm |
| Package depth | 650 mm |
| Technical details | |
| Finish type | Matt |
| Print media weight | 172 g/m² |
| Package weight | 4.2 kg |
| Country of origin | Japan |
| Products per pallet | 54 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 81 cm |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 116 mm |
| Package depth | 650 mm |
| Master (outer) case width | 380 mm |
| Master (outer) case length | 670 mm |
| Master (outer) case height | 270 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 18 pc(s) |
| Products per pallet layer | 18 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 54 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 81 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48025590 |
| Packaging data | |
| Package weight | 4.2 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 116 mm |
| Package depth | 650 mm |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 81 cm |
| Master (outer) case width | 380 mm |
| Master (outer) case length | 670 mm |
| Master (outer) case height | 270 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 18 pc(s) |
| Products per pallet layer | 18 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 54 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 81 cm |
| Other features | |
| Products per pallet | 54 pc(s) |
| Recommended usage | Inkjet printing |