Tripp Lite SRVRTBARSGL SmartRack Rack Enclosure Single-Width Vertical Equipment Management Bars, 42U, 1 Pair
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: SRVRTBARSGL
- EAN:
- Sell Price:
- Contract No:
- Account price:
SmartRack Rack Enclosure Single-Width Vertical Equipment Management Bars, 42U, 1 Pair
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Smrrck Rck Enclosure |
SRVRTBARSGL | Register free see stock | ||
Related Products
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Rack Accessories
-
Category: Cable Entry Systems
-
Category: Rack Cooling Equipment
-
Category: Rack Cooling Equipment
Description
Increases the Cable Management Capability of Your 42U Rack Cabinet
These single-width rack accessories install in your enclosure using the included hardware to help you reorganize and improve the management of network and power cables. Keyhole slots provide toolless mounting for 0U PDUs, cables and other accessory items that need to be vertically installed in your rack. Two single-width vertical cable management bars with a classic black finish to match your rack are included. They are compatible with all SmartRack 42U floor-standing racks, including wide, deep and expandable models.
These single-width rack accessories install in your enclosure using the included hardware to help you reorganize and improve the management of network and power cables. Keyhole slots provide toolless mounting for 0U PDUs, cables and other accessory items that need to be vertically installed in your rack. Two single-width vertical cable management bars with a classic black finish to match your rack are included. They are compatible with all SmartRack 42U floor-standing racks, including wide, deep and expandable models.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable management panel |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 7326.90.8688 |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 169.9 mm |
| Package height | 134.9 mm |
| Package depth | 2050 mm |
| Package weight | 4.58 kg |
| Width | 61.8 mm |
| Weight | 3.63 kg |
| Height | 1929.9 mm |
| Depth | 20.3 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 169.9 mm |
| Package height | 134.9 mm |
| Package depth | 2050 mm |
| Package weight | 4.58 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Mounting kit | Yes |
| Technical details | |
| Type | Cable management panel |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 880.1 mm |
| Master (outer) case length | 2070.1 mm |
| Master (outer) case height | 715 mm |
| Master (outer) case gross weight | 115.2 kg |
| Products per master (outer) case | 25 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 7326.90.8688 |