RAM Mounts X-Grip Large Phone Mount with EZ-On/Off Bicycle Base
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAP-274-1-UN10
- EAN: 0793442950674
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £47.03 | ||
| Amazon | New | £38.54 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Device mount type | X-Grip |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Mobile device type | Mobile phone/Smartphone |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Bicycle |
| Product colour | Black |
| Material | Composite, Stainless steel |
| Ergonomics | |
| Adjustable width | Yes |
| Minimum device width | 4.45 cm |
| Maximum device width | 11.4 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Mobile phone/Smartphone |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Bicycle |
| Product colour | Black |
| Material | Composite, Stainless steel |
| Minimum device width | 4.45 cm |
| Maximum device width | 11.4 cm |
| Built-in charger | No |
| System requirements | |
| Adjustable width | Yes |
| Minimum device width | 4.45 cm |
| Maximum device width | 11.4 cm |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 276.69 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |