RAM Mounts IntelliSkin for Samsung Galaxy Tab A 10.5
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-GDS-SKIN-SAM43
- EAN: 0793442007705
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £69.99 | ||
| Amazon | New | £69.99 | ||
| Amazon | New | £46.88 | ||
| Amazon | New | £46.88 |
Related Products
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Skin case |
| Maximum screen size | 26.7 cm (10.5") |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Tab A 10.5 |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Skin case |
| Stand mode | No |
| Maximum screen size | 26.7 cm (10.5") |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Tab A 10.5 |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Closure type | Not supported |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | No |
| Closure type | Not supported |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 290 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |